مراحل نصب آسانسور و بالابر های خانگی در 1403 – 2024

مراحل نصب آسانسور و بالابر های خانگی در 1403 - 2024

بالابرهای خانگی، یکی از بهترین راه های حمل و نقل و برای افزایش دسترسی و آسایش در خانه شما هستند. این نوع بالابرها، به افراد دارای معلولیت، سالمندان و یا هر کسی که در بالا و پایین رفتن از پله‌ها مشکل دارد، کمک می‌کنند تا به راحتی بین طبقات مختلف منزل خود جابجا شوند. در سال 1403 – 2024، مدل‌های مختلفی از بالابرهای خانگی با ویژگی‌ها و قابلیت‌های متنوع در بازار عرضه شده‌اند. انتخاب بهترین مدل برای شما به نیازها و شرایط شما بستگی دارد. در ادامه در این مقاله از تی ام جی، به بررسی برخی از بهترین مدل‌های بالابر خانگی در سال 2024 می‌پردازیم و نکاتی را برای انتخاب مدل مناسب ارائه می‌دهیم.

نصب و راه اندازی آسانسور های خانگی

ممکن است فکر کنید که نصب آسانسور مسکونی برای خانه شما گران و پرهزینه باشد و شاید حتی ارزشی نداشته باشد. با این حال، ما بسیاری از آسانسورهای خانگی زیبا، مقرون به صرفه، آسان برای اجرا و نصب آسان را ارائه می‌کنیم که از سیستم‌های محرک یکپارچه هوشمندانه استفاده می‌کنند و گزینه‌های طراحی متعددی را ارائه می‌دهند تا آسانسور شما متناسب با شما طراحی شود. شما می توانید آسانسور های خانگی متنوعی را در سایت تی ام جی مشاهده کنید و همچنین می توانید به راحتی با مشاوران تی ام جی در تماس باشید.

مراحل نصب آسانسور و بالابر های خانگی در 1403 - 2024

انتخاب انواع آسانسور های خانگی

انتخاب بین انواع آسانسور بدون کمک متخصصان آسانسور مسکونی می تواند گیج کننده باشد. تفاوت بین کششی و آسانسور هیدرولیک چیست؟ آیا به آسانسور بدون چاله یا آسانسور هیدرولیک نیاز دارید؟ کدام انواع آسانسورهای مسکونی را می توان در خانه های قدیمی نصب کرد و کدام یک برای ساخت و ساز جدید مناسب هستند؟ در تی ام جی ما به انواع آسانسورهای موجود در بازار نگاه می کنیم، ویژگی های متمایز آنها را فهرست می کنیم و به شما کمک می کنیم تا بهترین تصمیم را برای نیازهای خود بگیرید.

در بازار امروز، انواع مختلفی از بالابرهای خانگی با ویژگی‌ها، مزایا و معایب مختلف وجود دارد. انواع بالابرهای خانگی می‌پردازیم و به شما در انتخاب و خرید مناسب‌ترین بالابر برای نیازهایتان کمک می‌کنیم.

مراحل نصب آسانسور و بالابر های خانگی در 1403 - 2024

آسانسور خانه بدون چاله

بسیاری از انواع آسانسورهای مسکونی نیاز به یک گودال نصب شده در پایین بالابر آسانسور دارند. گودال  راه آسانسور است که به کابین آسانسور اجازه می‌دهد در پایین‌ترین سطح با کف قرار گیرد. عمق معمولی برای یک چاله آسانسور 5 متر است. حفاری یک گودال آسانسور همیشه در خانه های موجود امکان پذیر نیست. حتی زمانی که فضا برای یک گودال آسانسور وجود دارد، حفاری گران است. علاوه بر این، ممکن است نخواهید در طبقات تمام شده خود حفاری کنید.

آسانسور خانگی بدون چاله همانطور که از نامش پیداست بدون نیاز به گودال کار می کند. در تی ام جی، ما ویژگی‌های بدون چاله را در دو نوع آسانسور ارائه می‌دهیم: درایو دنده‌ای درون خطی و درایو درام سیم‌پیچ با کابین آسانسور با بازشو جلو. برخلاف بسیاری از انواع دیگر آسانسورها، آسانسورهای خانگی بدون چاله از عملیات نگهدارنده استفاده می‌کنند که به شما کنترل کامل بر سواری را می‌دهد. سنسورهای ایمنی در بالا و پایین مسیر کابین آسانسور، در صورت ایجاد مانع در مسیر آسانسور، کابین را متوقف می کنند.

آسانسور خانگی بدون چاله، شیک و جمع و جور، دسترسی کامل به خانه های دو طبقه موجود را فراهم می کند و کمترین فضا را اشغال می کند. یک آسانسور بدون شفت قطعاً چیزی است که باید در نظر بگیرید اگر در حال بازسازی خانه فعلی خود هستید بهترین گزینه برای نصب آسانسور در خانه می باشد.

مراحل نصب آسانسور و بالابر های خانگی در 1403 - 2024

آسانسورهای خانگی هیدرولیک

آسانسورهای هیدرولیک در بین انواع آسانسورها، آرام ترین مسیرها را ارائه می دهند. برخلاف درایو دنده‌ای خطی که از وزنه تعادل برای بالا و پایین بردن کابین آسانسور استفاده می‌کند، یک درایو هیدرولیک با پر کردن و رها کردن مایع در داخل یک سیلندر هوابند متصل به یک قوچ یا پیستون کار می‌کند.

آسانسورهای هیدرولیک به یک اتاق ماشین و چاله آسانسور نیاز دارند، اما می توانند تا شش ایستگاه خدمت کنند، که آنها را برای خانه هایی با بیش از دو سطح ایده آل می کند. آسانسور درایو هیدرولیک شامل پایین آوردن اضطراری با باتری به عنوان یک ویژگی استاندارد است که آن را در بازار منحصر به فرد می کند.

مراحل نصب آسانسور خانگی

نصب آسانسور در خانه به صاحبان خانه هایی که مشکلات حرکتی دارند این امکان را می دهد که به راحتی و راحتی به کل خانه های خود دسترسی داشته باشند. اما متأسفانه، بسیاری از ایرانی های مسن تر، آسانسورهای مسکونی را در نظر نمی گیرند، زیرا آنها از هزینه و فرآیند نصب آسانسور وحشت دارند. در حالی که آسانسورهای خانگی سیستم های پیچیده ای هستند، نصب آن می تواند ساده و مقرون به صرفه باشد.

درک فرآیند نصب آسانسور خانگی و مدت زمانی که طول می کشد، بخش مهمی از تطبیق آن در زندگی و برنامه شما است. اگر قصد نصب آسانسور خانگی را دارید، مراحل زیر را مرور کنید تا بدانید چه چیزی باید انتظار داشته باشید و چگونه باید آن را آماده کنید.

مرحله 1: پیمانکار آسانسور خود را انتخاب کنید

شاید مهمترین بخش پروژه شما پیدا کردن یک متخصص واجد شرایط برای تبدیل رویای آسانسور شما به واقعیت باشد. احتمالاً چندین شرکت با مهارت ها و تجربه مورد نیاز برای پروژه خود پیدا خواهید کرد. با این حال، انجام یک مقایسه کامل برای انتخاب مناسب برای نصب بسیار مهم است. معیارهای خاصی برای انتخاب یک شرکت آسانسور خانگی وجود دارد، مانند سالها تجربه آنها، مارک های آسانسوری که ارائه می دهند و اعتبار آنها از طریق وابستگی های صنعتی آنها. شما می توانید به راحتی با مشاوران تی ام جی در تماس باشید تا از تحربیات آنها در این زمینه بهره مند شوید.

مراحل نصب آسانسور و بالابر های خانگی در 1403 - 2024

مرحله 2: آسانسور خود را انتخاب کنید

مگر اینکه آسانسوری را در خانه جدیدی در حال ساخت نصب کنید، اندازه و سبک خانه شما تاثیر می گذارد که کدام آسانسور برای شما مناسب است. به طور معمول، آسانسورهای مسکونی دارای یکی از سه سیستم محرک مختلف هستند – دنده درون خطی، هیدرولیک یا درام سیم پیچ. برخی از تولید کنندگان گزینه های آسانسور بدون چاله ویا آسانسور بدون چاله را نیز ارائه می دهند. بهترین انتخاب برای خانه شما بستگی به محل آسانسور مورد نظر شما، میزان خالی از سربار موجود و فضای موجود شما دارد.

چک لیست قبل از نصب

قبل از اینکه پیمانکار شما بتواند نصب آسانسور خانگی شما را برنامه ریزی کند، باید اطمینان حاصل کند که آسانسور شما تمام قوانین ساختمانی و ایمنی لازم را که در حوزه قضایی شما اجرا می شود رعایت می کند. تأیید این اطلاعات در ابتدای پروژه مهم است زیرا می تواند بر انتخاب آسانسور خانه شما تأثیر بگذارد.

این الزامات عبارتند از:

  • الزامات چیدمان راهرو: صرف نظر از اینکه کدام نوع آسانسور را انتخاب می کنید، بالابر باید مربع یا دایره ای، شفاف، خشک، تمیز و به ابعاد مورد نیاز ساخته شود.
  • حداقل نیاز گودال: آسانسور شما به حداقل گودال 5متر نیاز دارد و بسته به نوع نصب باید بار ضربه ای خاص را تحمل کند. دوباره، این الزامات خاص را با پیمانکار آسانسور خود در میان بگذارید.
  • الزامات اتاق ماشین: همه انواع آسانسورهای خانگی به یک اتاق ماشین اختصاصی نیاز ندارند، اما برخی از مدل ها نیاز دارند. اگر آسانسور شما به آسانسور نیاز دارد، خانه شما باید از فضایی در پایین ترین سطح خانه شما که هنوز بالای منطقه سیل قرار دارد پشتیبانی کند. اندازه این فضا به طور سنتی 4 فوت در 4 فوت است، اما می توان آن را با کدهای محلی تغییر داد. اطمینان حاصل کنید که فروشنده شما قبل از نصب همه کدهای محلی را تأیید کرده است. اتاق ماشین ممکن است دور از چاه آسانسور واقع شود، اما انجام این کار مستلزم نصب لوله های اضافی است که هزینه شما را افزایش می دهد.
  • الزامات ایمنی: پیمانکار شما باید اطمینان حاصل کند که اقدامات ایمنی خاصی در هنگام نصب انجام می شود. به عنوان مثال، کد ASME A17.1-2016، بخش 5.3.1.7.2 فاصله بین دروازه و آستانه و بین دروازه و درب آسانسور (حداکثر 3/4 اینچ) را مشخص می کند. دروازه همچنین باید 4 اینچ یا کمتر از درب فرود که رو به بالابر است فاصله داشته باشد.
  • الزامات سقف یا کف: این الزامات به نوع آسانسور خانگی بستگی دارد که شما و پیمانکارتان بهترین انتخاب را دارید. گزینه هایی وجود دارند که به حداقل ساخت و ساز نیاز دارند، با بریدگی بین طبقات، تا گزینه هایی که نیاز به بالابر کامل در حال ساخت دارند. ممکن است جایی در میانه باشید، در دهه 90 معماران شروع به ساخت خانه هایی با کمدهای انباشته کردند که می توانید آنها را به یک بالابر تبدیل کنید.
  • الزامات الکتریکی: قبل از شروع نصب باید برخی از الزامات الکتریکی و مخابراتی برآورده شود. قبل از انجام هر کاری این الزامات خاص را با پیمانکار آسانسور خود تأیید کنید. اگر یک درب چرخدار برقی روی آسانسور خود نصب کرده باشید، ممکن است به برق اضافی نیاز باشد. آسانسور همچنین به یک خط تلفن فعال نیاز دارد.

مرحله 3: کابین آسانسور خود را سفارشی کنید

هنگامی که پیمانکار و نوع آسانسور خود را انتخاب کردید، قدم بعدی شما سفارشی کردن کابین آسانسور است. در اینجا شما آزادی خلاقانه ای دارید که به پروژه خود جلوه ای شخصی بدهید. شما پانل ها، مواد کفپوش، سقف، روشنایی، نوع دروازه یا درب و سخت افزار موجود در خودروی خود را انتخاب خواهید کرد. همچنین رنگ‌ها و پرداخت‌های سفارشی را روی طیف وسیعی از عناصر انتخاب می‌کنید تا همه آن‌ها را با هم ترکیب کنید.

مرحله 4: برای ورود آسانسور خود آماده شوید

قبل از رسیدن آسانسور، شما یا پیمانکارتان باید یک فضای اختصاصی برای ذخیره آن قبل از نصب ایجاد کنید. فضا باید حداقل 10 در 15 متر، ایمن، تمیز و در سطح زمین خانه باشد. آسانسور باید دارای یک مسیر روشن بین آن و بالابر باشد، بنابراین می توان آن را به سرعت و به راحتی در موقعیت خود قرار داد. درک اینکه نصب چقدر طول می کشد برای آماده سازی خود برای پروژه حیاتی است. کل زمان نصب به عوامل مختلفی بستگی دارد که برخی از آنها را می توانید کنترل کنید و برخی را نمی توانید. تشخیص تفاوت مهم است.

به پیمانکار آسانسور خود اعتماد کنید

نصب موفق و ایمن آسانسور خانگی پیچیده است زیرا نیاز به تخصص در انواع مشاغل ماهر دارد. با این حال، زمانی که شرکت آسانسور مناسبی در پروژه داشته باشید، این فرآیند بسیار آسان تر است. در حالی که برخی از افراد ممکن است به فکر خرید کیت آسانسور خانگی به صورت آنلاین باشند و نصب آن را برای صرفه جویی در هزینه خود انجام دهند، این توصیه نمی شود. در مورد اینکه چرا آسانسورهای خانگی پروژه ای نیستند که خودتان آن را انجام دهید بیشتر بخوانید. با استفاده از فرم Cibes Symmetry یک فروشنده را پیدا کنید و به کیفیت و تجربه خود اعتماد کنید.

مراحل نصب آسانسور و بالابر های خانگی در 1403 - 2024

کدام آسانسور برای نیازهای شما مناسب است؟

هنگام خرید آسانسور مسکونی باید ملاحظات زیادی را ارزیابی کنید و تصمیم گیری در مورد مدل آسانسور بدون کمک می تواند دشوار باشد. صحبت با یک متخصص آسانسور خانگی به شما کمک می کند تا انتخاب مناسبی برای خانه خود داشته باشید. امروز با شرکت تی ام جی متماس بگیرید یا منابع آنلاین آسانسور خانگی ما را بررسی کنید.

قیمت و هزینه نصب بالابر خانگی

هزینه نصب بالابر خانگی به عوامل مختلفی مانند مدل بالابر، ارتفاع طبقات، نوع سیستم انتقال نیرو، محل نصب و دستمزد نصاب بستگی دارد. به طور کلی، هزینه نصب بالابر خانگی در ابعاد مختلف و ویژگی های آن ها دارای قیمت های متناسب با خود است که می توانید برای اطلاع از قیمت های بروز با مشاوران تی ام جی در تماس باشید.

کلام آخر

نصب بالابر خانگی فرآیندی تخصصی است که باید توسط متخصصان مجرب انجام شود. در این مقاله، به مراحل کلی نصب بالابر خانگی پرداختیم و نکاتی را برای انتخاب مجری مناسب ارائه دادیم. با انتخاب مجری مناسب و رعایت نکات ایمنی، می‌توانید بالابر خانگی خود را به طور صحیح و ایمن نصب کنید و از مزایای آن به طور کامل بهره‌مند شوید.