همه چیز در مورد آسانسور بدون پیت ( بدون چاله )

همه چیز در مورد آسانسور بدون پیت ( بدون چاله )

ادغام آسانسور در یک فضای مسکونی اغلب به دلیل نیاز به نصب یک گودال یا اتاق ماشین در ساختمان موجود می تواند دشوار باشد. آسانسورهای عمومی اغلب به دلیل این محدودیت‌ها می‌توانند برای بسیاری از خانه‌ها نامناسب باشند و انتخاب آسانسورهای بدون چاله به گزینه‌های عالی برای پروژه هایی تبدیل شده‌اند که نمی‌توانند خانه خود را برای داشتن یک گودال یا اتاق ماشین تطبیق دهند.

آسانسور بدون چاله چیست؟

هنگام نصب آسانسور خانگی، یک سازنده باید یک گودال کم عمق در فونداسیون خانه ایجاد کند تا آسانسور را در خود جای دهد. این گودال باید با توجه به ابعاد مشخصی که در نقشه های ساختمان مشخص شده است ایجاد شود. گودال آسانسور خانه معمولاً 8 تا 14 اینچ عمق دارد، بدون احتساب ضخامت دال بتنی در پایین.

از طرف دیگر آسانسورهای بدون چاله نیازی به حفر یا ریختن گودال ندارند. در خانه هایی که حفاری در فونداسیون برای ایجاد گودال امکان ندارد، آسانسورهای خانه بدون چاله یک جایگزین مطمئن و ایده آل هستند.

همه چیز در مورد آسانسور بدون پیت ( بدون چاله )

انواع آسانسور خانگی بدون چاله

سه نوع آسانسور خانگی بدون چاله وجود دارد:

  1. آسانسور خانگی بدون چاله Symmetry  ( سیستم Symmetry Inline Gear Drive نیازی به موتورخانه ندارد و این آسانسور دارای یک موتور الکتریکی با قدرت 2 اسب بخار است. از آنجایی که به موتورخانه احتیاج ندارد، می‌تواند ایده‌آل‌ترین انتخاب شما باشد که صرفه جویی در فضا مهمترین نکته‌ی مثبت آن است. )

 

  1. آسانسور خانگی بدون شفت

آسانسورهای تجاری بدون شفت که به آن آسانسورهای طبقه ای نیز می گویند، برای حرکت از یک طبقه به طبقه دیگر در امتداد یک سیستم ریلی عمودی که نیازی به شفت ندارد ساخته می شوند. آنها شفت ندارند و نیازی به گودال در پایین ندارند و ساخت آن را آسان تر می کند.

 

  1. آسانسور پنوماتیک

مردم گاهی اوقات آسانسورهای پنوماتیک را “آسانسور لوله” می نامند زیرا کابین آسانسور از طریق یک لوله گرد ساخته شده از پلکسی گلاس حرکت می کند. این شفت گرد پلکسی خود نگهدار است و در بالای زمین قرار می گیرد، بنابراین نیازی به گودال نیست.

  هر یک از این گزینه ها ویژگی های طراحی منحصر به فردی را ارائه می دهند. برای بررسی گزینه ها می توانید با مشاوران تی ام جی در تماس باشید.

همه چیز در مورد آسانسور بدون پیت ( بدون چاله )

گود چیست و آیا آسانسور خانگی به آن نیاز دارد؟

آسانسورهای عمومی به یک گودال یا ناحیه ای نیاز دارند که پایین تر از خود کفپوش باشد و فضایی را برای کابین آسانسور در هنگام حرکت و مکانیسم پشتیبانی کابین در آن ایجاد کند.

گودال آسانسور دارای مشخصات و ابعاد دقیقی برای نصب است و اغلب به عمق بین 8 تا 14 اینچ، علاوه بر دال بتنی درگیر در آماده سازی، نیاز دارد.

اتاق ماشین چیست و آیا آسانسور خانگی به آن نیاز دارد؟

آسانسورهای مسکونی معمولی نیاز به فضای اضافی دارند که برای مکانیک آسانسور در نظر گرفته شده است که به آن اتاق ماشین گفته می شود. با قرار گرفتن مکانیسم کنترل مرکزی آسانسور و واحد پمپ، اتاق ماشین یک فضای ضروری در خانه برای بسیاری از انتخاب های آسانسور است.

با این حال، آسانسورهای بدون چاله بدون نیاز به اتاق ماشین کار می کنند، و آنها را به گزینه ای عالی برای بسیاری از فضاهای مسکونی تبدیل می کند که نمی توانند فضای اضافی مورد نیاز برای گزینه های آسانسور عمومی را تامین کنند.

همه چیز در مورد آسانسور بدون پیت ( بدون چاله )

مزایای آسانسور تجاری بدون چاله

بسیاری از ساختمان ها فضای کافی برای آسانسور سنتی ندارند. ممکن است نتوانید آسانسور مسافربری یا آسانسور کالا را بدون آسانسور بدون چاله در ملک قرار دهید. آسانسورهای بدون چاله یک راه عالی برای صرفه جویی در فضا در ساختمان های جدید هستند که سعی می کنند از هر متر مربع استفاده کنند.

نصب آسانتر و سریعتر

در اکثر مواقع آسانسورهای کم گود آسانتر و سریعتر راه اندازی می شوند زیرا به حفاری کمتری نیاز دارند. به همین دلیل، آنها اغلب برای نصب هایی انتخاب می شوند که باید به سرعت انجام شوند. اگر آسانسور به داخل ساختمان موجود می رود، استفاده از یک راه حل بدون چاله می تواند در هزینه های زیادی صرفه جویی کند. این به این دلیل است که دال لازم نیست بریده شود، و ساختمان نباید تقویت شود.

سریع و بی صدا

آسانسورهای بدون چاله به سرعت در فواصل کوتاه حرکت می کنند در حالی که صدای بسیار کمی ایجاد می کنند. آنها این کار را با استفاده از واحدهای کششی یا ماشین آلات هیدرولیک انجام می دهند.

آسانسور های بدون چاله در بناهای تاریخی

اگر خانه شما دارای ارزش معماری زیادی است یا در فهرست آثار ملی ثبت شده است، باید سعی کنید نصب آسانسور خود را تا حد امکان ساکت نگه دارید. یک آسانسور بدون گودال به حفاری کمتری در زیر و بالای آن نیاز دارد. با انجام کمترین حفاری تا حد ممکن، می توانید مطمئن شوید که ساختمان خود محکم می ماند.

 

کلام آخر

استفاده از آسانسورهای تجاری بدون چاله به اندازه آسانسورهای سنتی آسان و راحت است، اما نیازی به حفاری ندارند. همه آسانسورهای تجاری دارای طراحی فضای هوشمند هستند که آنها را کوچک، بدون حفره، بدون اتاق ماشین و سقف کم می کند. این باعث صرفه جویی در فضا، زمان و هزینه در هنگام نصب و در طول عمر آسانسور می شود.

تی ام جی برای بیش از یک دهه است که بالابرهای مسافری بدون چاله و بالابر کالای بدون چاله را برای مشتریان خود نصب می کند. آسانسورهای بدون چاله ما قابل اعتماد، کارآمد و ایمن هستند. آنها با تمام مقررات ایمنی آسانسور و ساخت و ساز مطابقت دارند.