عمر مفید پله برقی ساختمان

عمر مفید پله برقی ساختمان

پله برقی یکی از مهم ترین وسایل مکانیکی برای رفت و آمد به حساب می آید. برای این که ایمینی و کیفیت پله برقی حفظ شود و طول عمر آن فزایش یابد، نیاز مند این است که سرویس های دوره ای به صورت منظم و مرتب طی بازه های زمانی خاص انجام یابد. اگر شما به صورت منظم سرویس های دوره ای را انجام دهید هزینه های نگه داری و تعمیر کاهش میابد. همچنین این سرویس های منظم باعث افزایش ساعت خدمات رسانی می شود.در ادامه این مطلب با تی ام جی همراه باشید تا بیشتر درباره طول عمر پله برقی ها صحبت کنیم.

پله برقی چه قدر عمر مفید دارد؟

پله برقی هایی که در اماکن عمومی همچون پاساژ ها، مراکز خرید و … مورد استفاده قرار میگیرد. مقاومت بالایی دارند از این رو عمر مفیدشان هم زیاد است. به همین دلیل تحمل وزن این پله برقی ها زیاد است. پله برقی هم درست مثل اسانسور از قطعات مختلفی تشکیل شده است که آشنایی با آن ها از اهمیت بالایی برخودار است. چون استفاده درست از این قطعات و سرویس منظم باعث افزایش عمر مفید و کاهش خرابی های مرتبط با پله برقی می شود.

سرویس های دوره‌ ای چه تاثیری روی پله برقی دارد؟

به نظر شما ضرورت سرویس‌های دوره‌ای پله برقی چیست؟ افزایش عمر مفید و کاهش استهلاک قطعات پله برقی اولین تاثیر خدمات سرویس و نگهداری پله برقی است. در غیر این صورت ممکن است هر نوع خسارتی به پله برقی وارد شود. شما می‌توانید با سرویس منظم پله برقی هزینه تعمیرات را بسیار کاهش دهید. برعکس در صورت عدم سرویس به موقع پله برقی، هزینه‌ها بسیار افزایش می‌یابند. بنابراین هم از نظر اقتصادی و هم از لحاظ اجرایی توصیه می‌شود که با انجام تعمیرات به موقع، تعمیرات ناگهانی را کاهش دهید.

عمر مفید پله برقی ساختمانکاهش استهلاک قطعات و افزایش عمر مفید از مهم ترین  مزایای سرویس دوره ای میباشد. اگر این فرایند و پروسه انجام نگیرد. ممکن است هر نوع خسارتی رخ دهد. پس می توان این گونه نتیجه گرفت که سرویس دوره ای هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ اجرایی می تواند مفید باشد و از بروز مشکلات و هزینه های ناگهانی پیشگیری کند.

اگر قصد خرید پله برقی را دارید ولی نمیدانید که از کجا شروع کنید، پیشنهاد میکنیم مطلب راهنمای انتخاب بهترین پله برقی را مطالعه کنید..

برای سرویس و نگهداری پله برقی چه کار هایی انجام دهیم؟

یک سری مراحل و روش ها وجود دارد که انجام دادن این موارد می تواند از رخ دادن بسیاری از مشکلات جلوگیری کند که شامل موارد زیر است:

نظافت پله برقی: شما دو نوع پله برقی را در نظر بگیرید. یکی بسیار تر و تمیز و شیک دیگری کثیف و سیاه، افراد بیشتر به کدام یکی از این پله ها اطمینان می کنند؟ برای مثال اگر دستگیره های پله برقی کثیف و سیاه باشد به تبع افرادی که از آن استفاده می کنند دستشان کثیف و سیاه رنگ می شود. علابره این عدم توجه به نظافت و تمیزی پله برقی به مرور می تواند کیفیت آن را کاهش دهد.

بررسی قطعات پله برقی: بررسی سلامت و کیفیت قطعات پله برقی از جمله سنسور، میکروسوئیچ و حسگر یکی دیگر از مهم ترین مواردی است که نیازمند توجه زیادی است. همچنین یکی دیگر از قطعاتی که باید به آن توجه کرد عملکرد ترمز ایمنی پله برقی است که باعث می شود در صورت خرابی کل پله برقی از کار بی افتد.  همچنین علاوه بر قسمت‌ های الکتریکی باید قطعات و قسمت های مکانیکی را نیز بررسی کنید. قطعات مکانیکی پله برقی شامل بلبرینگ‌ها، زنجیرها، استپ‌ها و… هستند. اگر شما به صورت منظم این قطعات را بررسی کنید در صورت قطعات را تعمیر کنید.  این فرایند باعث می شود قبل از خرابی کامل و بروز نقص فنی بزرگتر، مشکل را با کمترین هزینه حل کنید.

همه مراحل نصب و سرویس دوره‌ای قطعات پله برقی باید حتما توسط افراد متخصص انجام شود. از آنجایی که نصب قطعات پله برقی به صورت قطعه‌های جدا از هم انجام می‌شود، باید برای نصب هر قطعه فردی متخصص این کار را انجام دهد. برای روغن کاری و کلیه خدمات نگهداری پله برقی نیز باید شخص متخصصی این کار را انجام دهد. حتی شما برای خرید قطعات پله برقی با کیفیت نیز باید به یک شرکت متخصص در حوزه پله برقی مراجعه کنید.

نصب و سرویس دوره‌ ای قطعات پله برقی حتما باید توسط کارشناسان مجرب انجام شود. از آنجا که اجزای پله برقی به صورت مجزا نصب می‌ شوند، هر بخش نیازمند مهارت یک متخصص برای نصب است. برای روغن‌ کاری و تمامی خدمات نگهداری پله برقی نیز باید به فردی متخصص مراجعه کنید. همچنین برای خرید قطعات با کیفیت پله برقی، باید به شرکتی معتبر و متخصص در این زمینه مراجعه نمایید. که شرکت تی ام جی یکی از بزرگ ترین شرکت ها در زمینه نصب و تعمیرات انواع پله برقی و آسانسور میباشد که شما می توایند برای نصب یاسرویس و … با تیم پشتیبانی تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

تعویض قطعات چه تاثیری در افزایش طول عمر پله برقی دارد؟

تعویض قطعات پله برقی نقش حیاتی در طول عمر این دستگاه‌ ها ایفا میکند. به همین دلیل، قطعات جدید باید کاملاً با مدل و نام قطعات قبلی مطابقت داشته باشند. با وجود اینکه عمر مفید اکثر پله برقی‌ ها در جهان بیش از ۲۰ سال است، اما برای افزایش دوام آن‌ ها باید به طور مرتب بررسی های لازمه انجام شود تا سبب بروز مشلات فنی و کاهش ایمنی نشود.

عمر مفید پله برقی ساختمانچرا باید برای پله برقی ها اینورتر نصب کنیم؟

نصب اینورتر در پله برقی مزیت‌ های زیادی دارد که یکی از مهم‌ ترین آن‌ ها افزایش طول عمر پله برقی است. به دلیل روشن بودن و استفاده مداوم، عمر این دستگاه‌ ها کاهش می‌ یابد. بنابراین، توصیه می‌ شود پله برقی‌ها به اینورتر و چشمی مجهز شوند تا تنها زمانی که مسافران از آن استفاده می‌ کنند روشن شوند. البته با نصب اینورتر، باید مسافران از خطرات احتمالی پله برقی خاموش آگاه باشند. دیگر مزایای نصب اینورتر و سنسور در پله برقی شامل موارد زیر است:
  • بهبود مصرف انرژی و کاهش مصرف برق: با این کار، تمامی هزینه‌ های مربوط به برق و انرژی را کاهش می‌ دهد.
  • قابلیت تنظیم سرعت موتور: نصب اینورتر امکان تنظیم سرعت موتور پله برقی را فراهم می‌ کند.
  • محافظت در برابر بار اضافی: اینورتر و سنسور از پله برقی در مقابل بار اضافی محافظت کرده و باعث افزایش عمر مفید آن می‌ شوند.
  • کاهش ضربه‌ های مکانیکی: اینورتر با کاهش ضربه‌ های مکانیکی، عمر قطعات مکانیکی پله برقی را افزایش می‌دهد.

کلام آخر

پله برقی یکی از آن مهم ترین وسایل مکانیکی است که امروزه نقش مهمی در جا به جایی افراد بین طبقات را دارد.  چون پله برقی ها به صورت مداوم در حال فعالیت هستند قطعا در بازه های زمانی کوتاه نیازمند سرویس و رسیدیگی مباشند تا با مشکلات و نقص فنی روبرو نشوند. اگر شما هم قصد خرید انواع پله برقیی یا سرویس آن را دارید می توانید با تیم تی ام جی تماس بگیرید و مشاوره های مورد نیاز دریافت کنید.