سرویس و نگهداری و تعمیرات آسانسور های هیدرولیکی

سرویس و نگهداری و تعمیرات آسانسور های هیدرولیک

استفاده طولانی مدت از پلتفرم بالابر هیدرولیکی ممکن است در برخی از قطعات کهنه شدن، ریزش روغن، شکستگی لوله، اتصالات شل، نشت روغن سیلندر و غیره رخ دهد، در این زمان نیاز به بررسی منظم، انجام تعمیرات و نگهداری دارید. تجهیزات بالابر هیدرولیک عمومی برای تعمیر و نگهداری مکانیکی دارای سرویس نگهداری منظم به تعمیر و نگهداری هفته، تعمیر و نگهداری ماهانه، نگهداری سالانه تقسیم می شوند، اکثر شرکت ها به منظور تسهیل در استفاده و صرفه جویی در زمان، نگهداری ماهانه و نگهداری سالانه را انتخاب می کنند.

تعمیر و نگهداری ماهانه آسانسور هیدرولیکی

تعمیر و نگهداری ماهانه به طور کلی پلت رم بالابر هیدرولیکی چرخ است، شفت میانی، سیلندر، پین، محور لولای بوم و یاتاقان ها برای بررسی وجود یا عدم وجود سایش و پارگی، راه اندازی پلتفرم بالابر هیدرولیک برای دیدن اینکه آیا درست کار می کندیا نه؟؟؟ قسمت های مختلف برخی از روان کننده ها، باعث کارآمدتر شدن تجهیزات، طول عمر بیشتر یاتاقان می شود، روغن هیدرولیک که تیره، چسبنده یا مخلوط شده با شن و سایر مواد خارجی پیدا شده است را سریعا بررسی کنید، روغن هیدرولیک را تمیز کنید (معمولا روغن هیدرولیک تاره را جایگزین کنید. )

سرویس و نگهداری و تعمیرات آسانسور های هیدرولیک

تعمیر و نگهداری سالانه آسانسور هیدرولیکی

تعمیر و نگهداری پایان سال معمولاً پس از یک سال استفاده است، بالابر هیدرولیک برای تمام جنبه های بازرسی و تمیز کردن، لوله های هیدرولیک، اتصالات را بررسی کنید تا ببینید آیا خط لوله پاره شده است، رابط شل است و ….

دریچه پایین آمده را جدا کرده و از هم باز کنید، پیستون با هوای فشرده خارج می شود، و سپس دوباره در محل قرار دهید. روغن هیدرولیک تخلیه شده را دور بیندازید، کانکتور را سفت کنید، فیلتر روغن را بردارید، پس از تمیز کردن، با هوای فشرده تمیز کنید و سپس دوباره به مخزن روغن بریزید و به خطوط خوب نگاه کنید. (روغن جدید را جایگزین کنید، از روغن قدیمی استفاده نکنید. در غیر این صورت، سیستم متحرک باعث سایش در قطعات خواهد شد.

 

تست بار آسانسور هر چند وقت یکبار باید انجام شود؟

مقررات و ماموران استاندارد ملزم می‌کند که سیستم آسانسور خود را مرتباً مورد بازرسی قرار دهید تا ایمنی عمومی تضمین شود. به طور معمول، این شامل بازرسی سالانه به منظور دریافت گواهینامه ای است که ثابت می کند آسانسورها مطابق با کد هستند.

اگرچه بازرسی کامل آسانسور یک نیاز سالانه است، آزمایش های بار نیازی به انجام مکرر ندارند. هم آسانسورهای هیدرولیک و هم آسانسورهایی که توسط کابل پشتیبانی می شوند باید هر 5 سال یک بار آزمایش کامل بار را دریافت کنند. آسانسورهای هیدرولیک نیز به آزمایش کاهش فشار سالانه نیاز دارند.

آیا قرارداد تعمیر و نگهداری آسانسور دارید؟ برخی از قراردادهای تعمیر و نگهداری آسانسور شامل تست های ایمنی 5 ساله با بار کامل می شود. با این حال، برخی از قراردادهای خدمات محدود ممکن است هزینه این آزمایش ها را پوشش ندهند، به این معنی که برای انجام آنها باید از جیب خود هزینه کنید. حتماً قرارداد تعمیر و نگهداری آسانسور خود را بررسی کنید تا ببینید چه خدماتی پوشش داده می شود تا برای هر گونه هزینه غیرمنتظره آماده باشید! شرکت تی ام جی آسانسور دارای یک تیم تست و بازرسی آسانسور تمام وقت است که هر زمان که به آن نیاز داشتید آماده کمک هستند. همین امروز با ما تماس بگیرید یا پیام دهید تا بتوانیم در مورد تست بار آسانسور یا هر گونه خدمات بازرسی دیگری که ممکن است نیاز داشته باشید به شما کمک کنیم.

سرویس و نگهداری و تعمیرات آسانسور های هیدرولیک

آشنایی با نحوه کار آسانسورهای هیدرولیک

قبل از اینکه بدانیم تعمیر و نگهداری بالابر هیدرولیک چگونه است، قبل از هر چیز مهم است که بدانیم چگونه کار می کند.

  • در حالی که آسانسورهای کششی از ماشین آلات بالابر بالای چاه استفاده می کنند، آسانسورهای هیدرولیک با استفاده از فشرده سازی سیالات برای ایجاد حرکت کار می کنند.

 

  • یک موتور الکتریکی کار بلند کردن و حرکت کابین آسانسور را انجام می دهد و همچنین روغن را برای ورود به سیلندر پمپ می کند و حرکت پیستون را آغاز می کند.
  • سوپاپ های الکتریکی نیز برای مدیریت آزاد شدن روغن و اطمینان از روان و ملایم بودن سواری استفاده می شوند. پمپ ها مبتنی بر روغن، بهترین انتخاب برای تامین انرژی آسانسور هیدرولیک است. امروزه بیشتر انواع ساختمان ها، از جمله هتل ها و سایر اماکن تجاری، دارای آسانسور هیدرولیک برای حمل و نقل افراد و کالاها از طبقه ای به طبقه دیگر برای تسهیل حرکت و عملیات تجاری هستند.

سرویس و نگهداری و تعمیرات آسانسور های هیدرولیک

تعمیر و نگهداری بالابر های هیدرولیکی

زمانی که نحوه عملکرد آسانسورهای هیدرولیک مشخص شد، مهم است که نحوه نگهداری آنها را نیز درک کنید.

 

آسانسور های هیدرولیکی مانند نگهداری هر نوع ماشین آلات دیگری است. آسانسورهای هیدرولیک علاوه بر اینکه آسان‌ نصب می شوند، هزینه نگهداری نیز کمتر دارند.

 

برخی از نکاتی که باید در نظر گرفت شامل شرکت سازنده است زیرا برخی از آنها مرغوبیت و کیفیت کمتری نسبت به سایرین دارند. همچنین باید تأثیر مکانیزم درایو را بر محیط اطراف در نظر بگیرید. دستگاه هایی با مخازن و پمپ های هیدرولیک بزرگ باید اقدامات احتیاطی اضافی، از جمله جداکننده های روغن برای نشت روغن را شامل باشند.

  • می توانید در این مورد بیشتر از تکنسین تعمیرات هیدرولیک خود پرس و جو کنید.
  • تعمیر و نگهداری هیدرولیک همچنین تضمین می کند که آسانسورها یا آسانسورهای شما از نظر انرژی کارآمد هستند.
  • زمانی که یک هتل بزرگ را اداره می کنید. با این حال، با نگهداری مناسب، می توانید هزینه های انرژی خود را تا 50 درصد کاهش دهید.

 

کلام آخر

صرف نظر از این، تعمیر و نگهداری صحیح ماشین آلات یا تجهیزات تضمین می کند که محل کسب و کار شما به راحتی عملیات خود را اجرا می کند. برای اطمینان از اینکه زمان زیادی را برای تعمیر و نگهداری صرف نمی کنید یا هزینه های مضحک را برای تعویض مداوم قطعات صرف نمی کنید، همیشه باید تعمیر و نگهداری را به طور منظم انجام دهید. می توانید تعمیر و نگهداری خود را با تکنسین مجرب تی ام جی در میان بگذارید تا با مبالغ هنگفتی در تعمیر و نگهداری قطعات متحمل نشوید. خوشحال می شویم که نظرات و پیشنهادات خودتان را برای ما ارسال کنید.