هر آنچه که باید قبل از خرید آسانسور بدون موتورخانه ( روملس MRL ) باید بدانید

هر آنچه که باید قبل از خرید آسانسور بدون موتورخانه ( روملس MRL ) باید بدانید

آسانسورها در چند سال گذشته به دلیل افزایش تعداد ساختمان های چند طبقه محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند و راحتی و آسانس در حمل و نقل را در اختیار کاربران قرار داده است. با این حال، بسیاری از مردم گزینه های خود را در آسانسور نمی دانند و زمانی که آنها نیاز به خرید دارند، انتخاب برای یک آسانسور مورد نیاز برایشان سخت می شود. مهم است که آسانسوری را انتخاب کنید که طراحی خوب را با مشخصات فنی استاندارد ترکیب کند. در تی ام جی، خوشحالیم که می توانیم به شما کمک کنیم تا آسانسور صحیح ساختمان خود را تعیین کنید. پیشرفت های تکنولوژی به حدی است که گزینه های مختلفی را برای ساختمان های مختلف ارائه می دهد.

آسانسور های بدون موتورخانه در بازار معروف به آسانسور های روملس هستند که جای خاصی برای نصب موتور و تابلو فرمان برای هدایت آسانسور ندارند.و به دلیل اینکه فضای کافی برای موتور و دیگر موارد ندارد، برای استقرار موتور، آن را در چاله قرار می دهند و تابلو فرمان را در بالاترین و آخرین ایستگاه از آسانسور قرار می دهند.

بیشتر این آسانسورها را در ساختمان هایی که ارتفاع کم تری دارند و فضای کمی برای آسانسور قرار داده اند و برای کسانی که می خواهند اسانسور در پشت بام هم درب داشته باشد، آسانسور های روملس بهترین گزینه است. در ادامه در مورد آسانسور های بدون موتور خانه خواهیم پرداخت، با ما در تی ام جی همراه باشید .

هر آنچه که باید قبل از خرید آسانسور بدون موتورخانه ( روملس MRL ) باید بدانید

راهنمای خرید آسانسور بدون موتور خانه

 • اندازه آسانسور و ظرفیت حمل بسیاری از آسانسورها دارای اندازه استاندارد سه فوت و چهار فوت هستند، اگرچه می توانند در اندازه های بزرگتر نیز باشند. در ساختمان هایی با ترافیک بسیار کم، وزن 1000 پوندی برای حمل بارهای سنگین از یک طبقه به طبقه دیگر کافی است.

 

 • خطرات امنیتی را در نظر بگیرید- اقدامات امنیتی کافی برای کاهش احتمال تصادفات لازم است. گزینه‌های امنیتی مهمی که نباید نادیده گرفته شوند عبارتند از: نصب سیستم‌های هشدار، ، پشتیبان‌گیری قطع برق و سیستم‌های ترمز زنجیره‌ای.

 

 • قیمت آسانسور در نظر گرفتن قیمت نیز بسیار مهم است. محدوده آسانسور از قیمت لوکس تا مقرون به صرفه تر. تجزیه و تحلیل هزینه کلی آسانسور از خرید تا نصب و نگهداری بسیار مهم است.

 

 • گزینه گارانتی. خرید آسانسور از سازنده ای که گارانتی خوبی ارائه می دهد بسیار مهم است.

 

 • مدل آسانسور-مدل های بسیار متنوعی از تولید کنندگان مختلف در بازار وجود دارد. مدلی را در نظر بگیرید که به بهترین وجه با طراحی معماری شما مطابقت دارد.

 

هر آنچه که باید قبل از خرید آسانسور بدون موتورخانه ( روملس MRL ) باید بدانید

ویژگی های آسانسورهای مسافربری MRL

آسانسورهای مسافری بدون موتورخانه (MRL) برای اولین بار در اروپا ساخته و توزیع یافتند و به سرعت در کل جهان محبوبیت پیدا کردند.

MRL یک پیکربندی آسانسور جدید و هیجان انگیز است که برای صرفه جویی در فضا، پول، انرژی و زمان طراحی شده است. این یک انتخاب خوب برای ساختمان های متوسط است که باید مسافران را به سرعت به جایی که می روند برسانند.

مزایای آسانسور MRL

 • MRL ها با قرار دادن دستگاه فشرده و بدون دنده مستقیماً در چاه آسانسور باعث صرفه جویی، در فضا می شوند.
 • نیازی به ماشین آلات سقفی نیست که به طور ویژه هزینه های ساخت و ساز ساختمان را کاهش می دهد.
 • ماشین‌های گیربکس و پیکربندی وزنه تعادل MRLها، کارایی انرژی را افزایش می‌دهند و سواری نرم و بی‌صدا را فراهم می‌کنند.
 • MRL ها معمولاً سریعتر از آسانسورهای هیدرولیک سنتی حرکت می کنند که باعث صرفه جویی در زمان برای کاربران می شود. دستگاه آسانسور MRL به گونه ای طراحی شده است که در چاه آسانسور قرار می گیرد

 

آسانسور MRL از یک دستگاه بالای شفت و یک پیکربندی کابین زیرین استفاده می کند. همراه با کنترل کننده DMPC، استانداردهای عملکرد زیر قابل دستیابی است:

 • سرعت از 0.75 تا 1.75 متر در ثانیه
 • ظرفیت های 910 تا 2050 کیلوگرم
 • تا 18 طبقه (50 متر) سفر کنید
 • دیسپاچینگ مبتنی بر ریزپردازنده و کنترل موتور AC پیشرفته VVVF.

 

تفاوت موتورهای گیرلس با گیربکسی

 • موتور آسانسور های روملس به دلیل وزن کمتری که نسبت به دیگر آسانسور ها دارند ( موتر های گیربکسی ) و فضای کمتری را اشغال می کنند.
 • موتورهای گیرلسی حرارت و انرژی کمتری از موتورهای گیربکسی دارند.

هر آنچه که باید قبل از خرید آسانسور بدون موتورخانه ( روملس MRL ) باید بدانید

عملکرد و نحوه کار آسانسور بدون موتور خانه MRL

آسانسور های MRL با پمپ مایع را از مخزن به سیلندر انتقال میدهد، و با حجم مایعاتی که جمع شده اند پیستون ها را به سمت بالا هدایت می کنند و کابین را به سمت بالا منتقل می کنند.

کنترل کننده اصلی معمولاً در طبقه بالا که توسط آسانسور سرویس می شود، روی دیوار کنار درهای فرود نصب می شود. کنترلر معمولاً در یک کابینت قفل شده روی دیوار قرار دارد، اگرچه تعداد بسیار کمی در قاب درب آسانسور برای صرفه جویی در فضای بیشتر نصب می شوند. البته در برخی از آسانسورهای MRL کنترلر در طبقه پایین نصب می شود.

انتخاب آسانسور بدون موتورخانه MRL

آسانسورهای بدون موتوخانه که معمولاً به اختصار آسانسور MRL نامیده می شوند. دلایل زیادی وجود دارد که چرا می توانید این نوع آسانسور را برای ساختمان خود انتخاب کنید. به عنوان مثال، طراحی آن باعث صرفه جویی قابل توجهی در فضای ساختمانی که آسانسور در آن نصب شده است، آن را به گزینه خوبی برای ساختمان هایی با فضای محدود تبدیل می کند.

علاوه بر صرفه جویی در فضا، نصب آسانسورهای MRL اغلب زمان کمتری را صرف می کند و هزینه کمتری نسبت به آسانسورهای دارای موتورخانه هستند. آنها همچنین نسبت به آسانسورهای دارای موتورخانه از برق کمتری برای کار استفاده می کنند و از روغن استفاده نمی کنند – که خطر احتمالی آتش سوزی را کاهش می دهد. به طور کلی، آسانسورهای MRL برای ساختمان‌های کم‌ارتفاع تا متوسط مناسب هستند که معمولاً تا ۲۰ طبقه را سرویس می‌دهند.

خرید آسانسور بدون موتور خانه از تی ام جی

بنابراین اکنون می دانید قبل از خرید آسانسور های بدون موتورخانه باید چه نکاتی را در نظر بگیرید. در تی ام جی می توانیم انتخاب های خرید  را با شما در میان بگذاریم و به شما در تصمیم گیری درست کمک کنیم. بنابراین اگر به دنبال مشاوره حرفه ای صادقانه، علاوه بر خدمات و نصب عالی هستید، با مشاوران تی ام جی در تماس باشید.

کلام آخر

در این مقاله از تی ام جی الویتور به بررسی آسانسور های بدون موتر خانه که به روملس MRL معروف هستند پرداختیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد، شما می توانید برای خرید و قیمت آسانسور های بدون موتورخانه با مشاوران مجرب تی ام جی در تماس باشید و بهترین گزینه را برای پروژه خود انتخاب کرده باشید، خوشحال می شویم که نظرات و پیشنهادات خودتان را برای ما ارسال کنید.