راهنمای انتخاب بهترین پله برقی

راهنمای انتخاب بهترین پله برقی

با پیشرفت علم و تکنولوژی و گذر زمان، ابزار ها و وسایل زیادی به ضرورت های زندگی امروزه ما تبدیل شده اند که یکی از آن ها پله برقی است. پله برقی ها این اجازه را به ما میدهند که در اماکن با ارتفاع بالا و ساختمان های بزرگ به راحتی در طبقه ها جا به جه شویم و به مکان های مختلف دسترسی داشته باشیم.

اما زمانی که به فکر خرید پله برقی می افتیم، با یک سری سوال ها و چالش هایی مواجه می شویم.  که چه نوع پله برقی هایی با چه ویژگی هایی مناسب است. یک پله برقی با استاندارد بالا و کیفیت مناسبمی تواند امنیت و راحتی بیشتری را به ارمغان بیاورد.

راهنمای انتخاب بهترین پله برقی

برای خرید پله برقی باید یک سری موارد را در نظر بگیریم و بر اساس آن ها تصمیم گری کنیم که شامل موارد زیر است:

  • کاربرد استفاده

باید در قدم اول این مورد را دظر بگیرید که، پله برقی که قصد خرید آن را دارید در چه مکانی استفاده میکنید؟ در یک محیط صنعتی یا پاساز ها و …، با در نظر گرفتن این مورد می توانید ویژگی و ابعاد مدنظرتان را مخشص کنید.

راهنمای انتخاب بهترین پله برقی

  • مشخصات پله برقی

بعد از مشخص کردن نوع کاربری باید ویژگی های آن را از جمله ارتفاع، ظرفیت بارگیری، ویژگی های ایمنی، کنترل اتومات و دستی و…. مشخص کنید تا با نیاز های شما سازگار باشند.

  • برند و کیفیت محصول

سعی کنید از برندهای خوش نام و با کیفیت خریداری کنید. شرکت تی ام جی محصولاتی که ارائه میکند دارای استاندارد های جهانی میباشد و در کیفیت های بالا روانه بازار می شود که از لحاظ ایمنی هم قابل اعتماد هستند و می توانند تا سال ها بدون خرابی و مشکل کار کنند.

  • بررسی استاندارد ها

بهتر است در محلی که قرار است پله برقی ها را نصب کنید، با قوانین آن منطقه و محل آشنا شوید تا از این مورد اطمینان حاصل کنید که در ادامه مشکلی پیش نمیاید.

  • بودجه و قیمت

پله برقی ها در مدل ها و طرح های مختلفی وارد بازار می شوند تا با هر نوع نیازی هم خوانی داشته باشد. البته علاوه بر قیمت خرید باید هزینه های تامیر و نگه داری را نیز در نظر بگیرید.

هنگام خرید پله برقی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

به عنوان بخشی از مهم ترین نکاتی که باید در هنگام خرید پله برقی به آنها توجه کنید، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • نحوه ساخت ساختمان

یکی از مواردی که در انتخاب و خرید پله برقی تاثیر مهمی دارد، نوع ساختمان است. هنگام خرید پله برقی باید کاربری ساختمان، میزان رفت آمدی که روزانه در جریان است و هدف رفت آمد افراد در آن در نظر  گرفته شود. برای مثال نوع پل برقی که در یک ساختمان اداری نصب می شود با یک پله برقی که در مرکز تجاری پرتردد نصب می شود، قطعا متفاوت است.

راهنمای انتخاب بهترین پله برقی

  • محل نصب پله ‌برقی

یکی دیگر از معیار هایی که باید در نظر گرفته شود، محل نصب پله برقی است. انتخاب بهترین محل برای نصب پله برقی با در نظر گرفتن ترافیک رفت و آمد و یک سری سری ویژگی ها، از اهمیت بالایی برخوردار است.

نصب پله برقی در محلی مناسب می تواند باعث افزایش فروش نیز شود. برای مثال اگر پله برقی را در محلی نصب کنید که افراد هنگام استفاده از آن مغازه ها و ویترین ها را مشاهده کنند، همین فرایند باعث افزایش فروش میشود.

  • طراحی پله برقی

ظاهر و طراحی پله برقی هم در انتخاب آن از اهمیت بالایی برخوردار است چون باید ظاهر پله ای که خریداری میکنید با ظاهر ساختمانتان همخوانی داشته باشد. علاوه بر آن نصب و قرارگیری آن هم باید با معماری ساختمان یکسان باشد.

با استفاده از لوازم جانبی مثل صفحه پله، چراغ های راهنما، نوع و رنگ روکش هم می توانید به زیبایی هرچه بیشتر پله برقی بی افزایید.

  • امنیت پله برقی

امنیت پله برقی از جمله مواردی است که باید توجه ویژه ای به آن شود. اگر کاربری پله برقی به گونه ای باشد که روزانه افراد زیادی به کمک آن رفت و آمد میکنند. باید امنیت آن فراهم شود و هیچ گونه خطری مسافرین را تهدید نکند. علاوه بر این ها هنگام نصب باید صفحات پله، حسگرهای هشداردهنده، دکمه توقف اضطراری را نیز در نظر گرفت.

بعد از خرید پله برقی چه مواردی را باید رعایت کنیم؟

بعد از خرید پله برقی هم باید برای نگهداری آن یک سری موارد را رعایت کنید تا خرابی و مشکلی پیش نیاید. سعی کنید در بازه های زمانی خاص پله برقی را سرویس کنید و در صورت وجود مشکل آن را رفع کنید. از یک تیم حرفه ای برای نصب و تعمیرات استفاده کنید. اگر خرابی یا مشکلی در پله برقی پیش آمد، سریعا به رفع آن اقدام کنید تا از بروز مشکلان بزرگتر جلوگیری کنید.

یک پله برقی با کیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

یک پله برقی با کیفیت باید سرعتی مطلوب، حرکت روان و بدون توقف داشته باشد و مصرف انرژی بهنیه و مناسبی داشته باشد. همچنین در هنگام استفاده باید صدای کمی تولید کند و جنس بدنه آن باید از مواد ضد خوردگی باشد و اندازه و سایز تک به تک قطعات باید استاندارد باشد.

راهنمای انتخاب بهترین پله برقی

نتیجه گیری

پله برقی می تواند وجه های بسیار خوب و با کلاسی را به یک ساختمان یا فروشگاه ببخشد. از این رو استفاده از این نوع وسایل در مرکاز و ساختمان های بزرگ ضروری است. شرکت تی ام جی با سال ها تجربه در زمینه فروش و نصب و سرویس پله برقی و آسانسور فعالیت می کند. شما می توانید برای خرید در قدم اول با تیم مشاوران مجرب و حرفه ای تی ام جی در تماس باشید تا به شما در این زمینه راهنمایی کنند که در نهایت خریدی کاملا بهینه بسته به نیاز و قیمت مقرون به صرفه ای داشته باشید.