تعمیرات آسانسور خودروبر

تعمیرات آسانسور خودروبر

به آسانسور هایی که برای جا به جایی ماشین و خودرو ها به صورت افقی و عمودی در محیط های بزرگی مانند آپارتمان، گارژ ها، نمایشگاه های ماشین، تعمیرگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد، آسانسور های خودرو بر نامیده می شوند.

سیستم انتقال نیرویی که در این آسانسور ها مورد استفاده قرار میگیرد به صورت آسانسور های کششی و آسانسور هیدرولیکی است که ظرفیت جا به جایی بار در این آسانسور ها بین 2 تا 20 تن است. معمولا از این چنین آسانسور ها در ساختمان هایی استفاده می شوند که پارکینگی 2 الی 3 طبقه و یا بیشتر دارند.

سرویس و نگه داری آسانسور خودروبر

یک کارشناس به صورت ماهیانه به بررسی  و سرویس قطعات آسانسور خودرو مانند سایر آسانسور ها میپردازد. این سرویس ماهیانه علاوه بر این که حفط ایمنی مسافران و ماشین ها را تامین میکند باعث جلوگیری از خسارت دیدن قطعات آسانسور می شود که در نهایت کاهش هزینه ها را در بر دارد.

این مورد هائز اهمیت است که عدم تعویض به موقع روغن آسانسور و یا تعمیر نکردن قطعات می تواند باعث خرابی کلی آسانسور شود. اگر آسانسوری که استفاده می کنید ترافیک بالایی دارد یعنی در تعداد زیاد مورد استفاده قرار می گیرد بهتر از بازه زمانی سرویس را کوتاه تر کنید و مثلا ماهی دو بار سرویس دهی کنی تا از خسارات جانی و مالی احتمالی جلوگیری کنید.

آسانسور های خودروبر چه ویژگی هایی دارند؟

تعمیرات آسانسور خودروبر

 • برق مصرفی این دسته از آسانسور ها سه فاز است.
 • آسانسور خودروبر تمامی قطعات و تجهیزات آسانسورهای معمولی دیگر را دارا می باشند و تمامی ملزومات از جمله چاهک آسانسور را باید داشته باشند.
 • سرعت حرکت این نوع از آسانسورها بین ۰.۲ الی ۰.۶ m/s است.
 • این امکان وجود دارد که به جای رمپ از جک بالابر خودرو در پارکینگ ها، انبارها و تعمیرگاه ها استفاده کرد.
 • از جک بالابر خودرو را می توان به صورت با کابین و بدون کابین استفاده کرد.
 • این آسانسور های خودروبر جزو بزرگترین ها به حساب می آیند.
 • طراحی بسیار قدرتمندی دارند.
 • ظرفیت بالایی دارند در برابر ضربات ماشین ها بسیار مقاوم اند.
 • ۲۵۰۰ کیلوگرم ظرفیت این سری از اسانسور ها میباشد.
 • جک بالابر هیدرولیکی حدود ۱۲ درصد کمتر از آسانسورهای کششی نیاز به فضا دارند.
 • در آسانسور خودروبر با جک مستقیم، طول چاله جک به انداره سیکل حرکت است.
 • جک بالابر کششی برای استفاده در ارتفاعات زیاد مناسب است.
 • سیم بکسل فولادی و نیروی چرخشی بالای چاه آسانسور، باعث حرکت کابین در آسانسورهای کششی می شود.
 • برای تخلیه اتومبیل ها در شرایط اضطراری و قطع برق، شیر تخلیه اضطراری قرار داده شده است.

چه مواردی نشان دهنده خرابی آسانسور است؟

صداهای غیر عادی، طولانی شدن زمان انتظار بیش ازحد معمول، توقف های ناگهانی و بیجا، توقف شدید و غیر عادی، گیر کردن آسانسور در تعمیرات آسانسورهای خودرو بر، افزایش بیش از حد دما در قطعات آسانسور، عدم انجام فرمان ها و یا تاخیردر اجرای فرمان، تکان های شدید کابین آسانسور

تعمیرات آسانسور خودروبربازرسی و تعمیرات روزانه آسانسور های بالابر

بازرسی روزانه یعنی هر روز قبل از شروع به کار یک سری اقدامات و بررسی هایی را باید انجام دهید تا از سلامتی دستگاه اطمینان حاصل کنید و از بروز خسارات جلوگیری کنید. برای بازرسی روانه آسانسور بالابر خودرو یک چک لیست آماده کردیم که باید تک به تک این ها را بررسی کنید، که شامل موارد زیر است:

 1. همه قطعاتی که متحرک هستند را بررسی کنید.
 2. قفل ایمنی را به صورت چشمی و شنیداری بررسی کنید.
 3. هیدرولیک، شلنگ ها و اتصالات مربوطه را بازرسی کنید.
 4. توقف های اضطراری و کنترلر ها را بررسی کنید.
 5. از حرکت بازو های بالابر مطمئن شوید.
 6. وضعیت اتصالات برق را بازرسی کنید.

اگر قبل از شروع به کار این موارد را بررسی کنید می توانید از سلامت دستگاه اطمینان حاصل کنید. در این بین بهتر است در تیم خود افرادی متخصص که در زمینه تعمیرات آسانسور های خودرو بر فعالیت می کنند داشته باشید.

سرویس آسانسور های بالابر خودرو

برای این که هزینه های زیادی را متحمل نشوید و نیاز به تعمیرات و تعویض قطعات آسانسور نباشد فقط به بازدید روزانه نیاز نیست اکتفا کنید یک سری خدمات هم وجود دارد که به صورت هفتگی می توانید انجام دهید به صورت هفتگی بازه ای 15 الی 20 دقیقه ای را به این کار اختصاص دهید. اگر این مواردی را که در ادامه مورد بررسی قرار میدهیم را انجام دهید. تعمیر کردن و احتمال خرابی قطعات و آسانسور به زیر 0 میرسد.

بدنه خود بالابر و اجزای آن را از کثیفی و چربی ها پاک کنید، قسمت های مهم از جمله غلطک ها را روغن کاری کنید، پیچ و مهره ها را بررسی کنید و اگر نیاز بود آن ها محکم یا سفت کنید، بدنه آسانسور را به طور کامل بررسی کنید.

بهتر است برای سهولت کار یک چک لیست از موارد گفته شده همچنین از واسیل مورد نیاز تهیه کنید و در محلی که دسترسی آن راحت است قرار دهید تا این عملیات را با سهولت کامل و مدت زمان کم به انجام برسانید.

تعمیرات آسانسور خودروبرنتیجه گیری

بالابر خودرو از جمله آسانسور هایی هستند که در مناطقی هم چون ساختمان ها و برج های بزرگ، تعمیرگاه ها و پارکینگ ها مورد استفاده قرار میگیرد که سرویس و بررسی آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است تا سبب متحمل شدن هزینه و … نشود. اما جای نگرانی نیست زیرا تیم حرفه ای و مجرب تی ام جی الویتور همیشه همراه شماست. شما می توانید برای نصب و تعمیرات و سرویس انواع آسانسور با تی ام جی الویتور تماس بگیرید تا در کمترین زمان به مشکل شما رسیدگی کنند.