بالابر

  بالابر در لغت نامه های جهانی وسیله ای است مانند جعبه که بالا و پایین حرکت می کند و افراد یا کالاها را از یک طبقه به طبقه دیگر حمل می کند. اما آمریکایی‌ها و کانادایی‌ها از اصطلاح «آسانسور» استفاده می‌کنند و بریتانیایی‌ها، استرالیایی‌ها، ایرلندی‌ها، نیوزلندی‌ها و آفریقای جنوبی از «بالابر» در هنگام بحث درباره یک موضوع استفاده می‌کنند.

  تفاوت بین بالابر و آسانسور چیست؟

  بالابر بر طراحی و معماری ساختمان تأثیر می گذارند. آنها به صورت عمودی حرکت می کنند و شما را در یک ساختمان بالا و پایین می برند. یک محفظه عمودی که شما را به یک یا چند طبقه می رساند.

  بالابر و آسانسور مترادف یکدیگر هستند. تنها تفاوت این است که آسانسور یک اصطلاح آمریکایی است و آسانسور یک اصطلاح انگلیسی برای همین نوع ماشین آلات است. هر دو به جای یکدیگر استفاده می شوند و به وسیله ای اطلاق می شود که افراد و کالاها را به سطوح مختلف ساختمان منتقل می کند.

  نقش بالابر ها در فضای ساختمان ها

  این نوآوری مناظر شهری و ساختمان های ما را متحول کرده است. افراد زیادی را حمل می کند که ممکن است در غیر این صورت قادر به جابجایی نباشند، راحتی ایجاد می کند و در توسعه ساختمان های چند طبقه بسیار موثر بوده است.

  انواع بالابر ها

  بالابر های آشپزخانه ای

  بالابرها و آسانسورها به بخشی ضروری از زندگی روزمره تبدیل شده اند، به ویژه برای کسانی که در ساختمان های بلند کار می کنند یا زندگی می کنند. انواع مختلفی از بالابر وجود دارد که می تواند در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد و اهداف مختلفی را انجام می دهد.

  انواع اصلی بالابر های تجاری عبارتند از بالابر مسافربری، بالابر کالا، بالابر ویلچر یا معلولان و بالابر قیچی. هر نوع بالابر از مکانیزم بالابری خاصی استفاده می کند که به ارتفاع بالابر، ظرفیت وزن و قدرت مورد نیاز بستگی دارد. هر یک از انواع مختلف بالابرملاحظات طراحی متفاوتی دارند و در بسیاری از ساختمان های تجاری، صنعتی و عمومی قابل مشاهده هستند.

  انواع بالابر مسافربری

  بالابرهای مسافربری برای جابجایی افراد طراحی شده اند و می توانند انواع مختلفی داشته باشند. از آنجایی که این آسانسورها مسافران را حمل می کنند، باید الزامات و استانداردهای خاصی را رعایت کنند تا از ایمن بودن آنها اطمینان حاصل شود. این نوع از بالالبر ها می توانند در اندازه های مختلف باشند و تعداد مسافران مختلفی را جابجا کنند. اگر به عنوان مسافر از بالابر استفاده می کنید، تفاوت های زیادی بین آنها خواهید دید. معمولاً در بالابر ها انواع مسافری را مشاهده خواهید کرد که تا حد زیادی به ساختمان بستگی دارد:

  • بیمارستان: آسانسورهای مسافربری بیمارستان معمولاً کمی بزرگتر از یک آسانسور مسافری معمولی هستند، فقط به دلیل نیاز مکرر به سفر با برانکارد، تخت بیمارستان یا فقط یک بیمار روی ویلچر که با یک پزشک در حال سفر است.
  • هتل: آسانسورهای مسافربری هتل اغلب مسافت های طولانی را طی می کنند، بنابراین شما به احتمال زیاد شفت های آسانسور متعددی را خواهید دید که می توانند چندین کابین آسانسور را در یک سیستم در خود جای دهند، که تاخیرها را کاهش می دهد. بسته به ارتفاع ساختمان ممکن است از سیستم های بالابر کششی استفاده کنند.
  • آپارتمان: تعداد زیادی آپارتمان یا آپارتمان کوچک و بزرگ وجود دارد که آسانسور دارند. بالابرهای کششی در ساختمان‌های بزرگ رایج هستند، اما استفاده از مکانیزم هیدرولیک می‌تواند انرژی زیادی را ذخیره کند، که به پایین نگه داشتن هزینه‌های آسانسور ساختمان کوچک کمک می‌کند.
  • دفاتر اداری: دفاتر معمولاً دارای یک یا چند آسانسور هستند، اما بسته به ظرفیت ساختمان، می توانند اتومبیل های بسیار کوچک یا بسیار بزرگ باشند. ساختمان‌های تبدیل‌شده با دفاتر اغلب از آسانسورهای کوچک استفاده می‌کنند که معمولاً از مکانیزم MRL استفاده می‌کنند.

  هر نوع آسانسور مسافربری را که می بینید، احتمالاً استفاده منظم و سنگینی را تجربه خواهند کرد. در نتیجه استفاده زیاد، نیاز به سرویس و نگهداری بیشتر می شود.

  بالابر شیشه ای

  بالابرهای شیشه ای نوعی بالابر مسافری هستند که دارای دیوارها و درهای شیشه ای هستند. همیشه نمی‌توان از آن‌ها در هر موقعیتی که از آسانسور مسافربری معمولی استفاده می‌شود استفاده کرد، اما در موقعیت مناسب، می‌توانند جایگزینی شیک ارائه دهند. آنها اغلب به دلیل زیبایی شناسی خود انتخاب می شوند و می توانند راهی برای حفظ سبک ساختمان و در عین حال وسیله حمل و نقل ارائه دهند.

  بالابر های قیچی

  بالابرهای قیچی عملکردی طولانی مدت برای یک روز پربارتر ارائه می دهند. این نوع بالابر سکوی کاری هوایی برای تعمیر و نگهداری داخلی یا کارهای ساخت و ساز در فضای باز ایده آل است. بالابرهای قیچی برقی زمان کار طولانی تری دارند و محیط های کاری ساکت تری را ایجاد می کنند.

  بالابر کالا

  بالابرهای قوی تر که برای حمل طیف وسیعی از کالاها طراحی شده اند. اینها همچنین می توانند اجازه حمل مسافر را داشته باشند زیرا تجهیزات ایمنی مناسبی دارند. بالابرهای کالا برای حمل بارهای چند صد کیلوگرمی طراحی شده اند. برخی از بالابرهای کالا را می توان بسیار تخصصی و متناسب با محیط صنعتی که در آن استفاده می شود طراحی کرد.

  بالابرهای خدماتی

  بالابرهای خدماتی آسانسورهای کوچکی هستند که معمولاً برای حمل کالا فقط برای بارهای 100 کیلوگرمی طراحی شده اند. و یا کمتر. آنها معمولاً برای ورود افراد بسیار کوچک هستند که به دلیل نداشتن تجهیزات ایمنی آسانسور در هر صورت ممنوع است.
  بالابر خدماتی

  بالابر های آشپزخانه ای

  بالابر های آشپزخانه ای
  بالابر های آشپزخانه، در خانه های شخصی قدیمی، رستوران ها، کافه ها، هتل ها و غیره استفاده می شوند. این آسانسورهای دستی کوچک از طریق یک سیستم طناب کششی استفاده می شود و برای حمل غذا از آشپزخانه به محل سرو استفاده می شود.

  بالابر واگن برقی

  بالابرهای چرخ دستی برای حمل و نقل کالاهای بزرگتر بر روی چرخ دستی و رول قفس طراحی شده اند. آنها اغلب در یک فروشگاه یا هر محیط دیگری یافت می شوند که ممکن است لازم باشد آنها را بین ریل و طبقات حمل کنید.

  بالابر ها در تی ام جی

  بالابرها را می توانید با طرح های مختلف چه در داخل و چه در خارج از کابین سفارش دهید تا با طراحی و سبک فضای اطراف که مورد نظر شما می باشد، در پروژه شما اجرا کنیم. این بالابرها در موقعیت های مختلفی از مراکز خرید گرفته تا اقامتگاه های خصوصی اجرا می شوند.

  در هر نوع بالابر زیرمجموعه هایی نیز وجود دارد که در شرایط مختلف و برای برآوردن شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرند. این موضوع پیچیده ای است، اما ما یک طراح، سازنده و نصب کننده پیشرو در بسیاری از انواع بالابر هستیم، بنابراین لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بالابرها  با مشاورین تی ام جی در تماس باشید.

  برای ارتباط با تیم تی ام جی تماس بگیرید | 1553 2266 021

  جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید