بالابر چیست؟

بالابر ماشین هایی هستند که برای حمل کردن بار یا انسان و یا انجام کار در ارتفاع و همچنین منتقل نمودن بار در خطوط تولید مورد استفاده قرار می گیرند.

بالابر ها تجهیزاتی هستند که در بسیاری از حوزه های صنعتی و تجاری به کار می رود.

و از آنها به منظور انتقال کالا ها در انبار ها و یا تخلیه ی بار از کامیون ها و سایر موارد استفاده میشود.

مکانیزم های گوناگونی برای امر بالابری مورد استفاده قرار می گیرد که وجه تمایز های زیادی با ماشین های مکانیکی مانند.. جرثقیل,لیفتراک ها و سایر کشنده ها دارند.

انواع بالابر ها

بالابر ها به طور کلی به دو نوع تقسیم  می شوند :

1.بالابر سیار

2.بالابر ثابت

بالابر سیار

این نوع بالابر ها برای انجام کار هایی مانند: انتقال افراد و یا بار و اجرای فعالیت هایی مانند نصب و راه اندازی تجهیزات، رنگ آمیزی، ساختن سازه ها و … مورد استفاده قرار می گیرند

نیروی بالابرها سیار اغلب از انرژی الکتریکی و یا سوخت گازوئیل تامین می شود.

یکی از مزیت های بالابر سیار این است که از نیروی خود کششی استفاده میکند این است که اپراتور می تواند با استفاده از دکمه قابل چرخش به راحتی بار یا هر کار دیگری را به صورت کامل انجام دهد. بالابر های سیار همچنین به دو دسته تقسیم میشوند : دسترسی افقی – عمودی (یا همان بوم لیفت)

این نوع بالابرها دارای دو نوع بالابر هستند بالابر های هیدرولیکی مفصلی و بالابرهای هیدرولیکی تلسکوپی این بالابر ها قادر به انجام کارها در ارتفاعات بالا و مناطق دور از دسترس و با وجود سیستم هیدرولیکی امنیت بسیار خوبی را برای انتقال بار و افراد فراهم می کنند.

بالابر ثابت

بالابر ثابت

بالابرهای ثابت به منظور منتقل کردن بارهای بسیار سنگین ، بارگیری و تخلیه نمودن از خودرو و … کار برد دارد .

بالابر نفربر ثابت معمولا از نوع بالابر های هیدرولیکی با مکانیزم قیچی زنجیری کابلی و سایر مکانیزم ها استفاده میکند. بین این مکانیزم ها بالابر مکانیزم ها بالابر قیچی هیدرولیکی به عنوان ایمن ترین گزینه شناخته می شود دلیلی این امر این است که بالابرهای زنجیری و کابلی به دلیل احتمال قطع شدن کابل خروج کابل از قرقره و سایر حوادث ممکن به خطر آفرینی بیشتری باشد.

در بالابرهای هیدرولیکی نیروی مورد نیاز برای حرکت بالابر توسط مدار هیدرولیکی تامین می شود و این نیرو به حرکت بالابر ایجاد میکند.

بالابر هیدرولیکی چیست؟

بالابر های هیدرولیکی نوعی از انواع مختلف بالابر هستند که از جک های هیدرولیکی برای حرکت استفاده می کنند. این بالابر ها انواع مختلفی دارند و برای مکان های خاص و مختلف طراحی و ساخته می شوند. در مکان هایی مانند مغازه ها،فروشگاه ها،تعمیر گاه ها و…. از بالابر های هیدرولیکی استفاده می شود این بالابر ها می توان در خانه ها برای کمک به سالمندان در دسترسی به پله ها نیز مورد استفاده قرار گیرند این نوع بالابر ها قابلیت جابجایی اجسام با وزن های مختلفی را دارد جک های هیدرولیکی متنوعی در این بالابر ها به کار می روند به گونه ای که هر چه بالابر بخواهد جسمی با وزن بیشتری را جابه جا کند نیاز به جک های قوی تر و بزرگتر دارد این نوع بالابر یکی از پراستفاده ترین انواع بالابرها است که افراد برای امور مختلف در زندگی خود از آن استفاده می کنند بالابر های هیدرولیکی قابل استفاده در فضاهای بسته نیز می باشند.

کاربرد بالابر هیدرولیکی چیست؟

بالابرهای هیدرولیکی در انواع مختلفی طراحی و ساخته شده که وظیفه ی آن حمل بار و نفرات ، هم سطح سازی ، کار در ارتفاعات و غیره می باشد از این رو بالابر هیدرولیکی در صنایع مختلف چون کشتیرانی ، خودرو سازی ، جابجایی و بلند کردن اجسام بسیار سنگین ، صنعت ساخت و ساز ، هوپیما سازی ، صنعت حمل نقل و غیره استفاده می کنند.

چه کسانی از بالابر هیدرولیکی استفاده می کنند؟

چه کسانی از بالابر هیدرولیکی استفاده می کنند؟

بالابرهای هیدرولیکی می‌تواند به سادگی در دسترس شما قرار می گیرند و شاید هر روز با آنها سروکار داشته باشید بدون اینکه به آن توجه کافی کنید مانند یک صندلی چرخدار هیدرولیکی همچنین این سیستم می‌تواند در تأسیسات تولیدی فروشگاه‌های تعمیر خودرو، اسکله‌ها، انبارها، سایت‌های ساختمانی و غیره مورد استفاده قرار گیرد استحکام و دوام بالابرهای هیدرولیکی، همراه با ابعاد مورد نیاز، معیارهای مهمی برای انتخاب یک نمونه مناسب از آنها باشد بالابرهای هیدرولیکی نیاز به مراقبت و نگهداری منظم دارند تا اطمینان حاصل شود که به شیوه‌ای دلخواه کار می‌کنند. آسانسورهایی که به درستی نگهداری نمی‌شوند می‌توانند آسیب‌های جدی ایجاد کنند همچنین هنگام استفاده از بالابرهای هیدرولیکی، باید جوانب احتیاط را رعایت کرده و حتی زمانی که کل سیستم خاموش شده است به این نکته توجه کرد که روغن هنوز هم ممکن است تحت فشار قرار گیرد