آسانسور کششی

  آسانسورهای کششی یکی از قدیمی ترین و متداول ترین آسانسور های استفاده شده در ساختمان ها است که با نیروی محرکه، کار می کند و از یک سیستم طناب و قرقره برای بالا و پایین بردن کابین آسانسور استفاده می کند. این آسانسورها توسط موتورهای الکتریکی متناوب (AC) یا جریان مستقیم (DC) هدایت می شوند.

  تاریخچه آسانسور های کششی

  طراحی و ساخت آسانسورهای کششی که در ابتدا در یونان باستان مورد استفاده قرار گرفت، که البته در طول تاریخ کمی تغییر کرده است. اگرچه تحولاتی در کیفیت و موتورها وجود داشته است و بزرگترین پیشرفت در ترمز ایمنی در دهه 1870 بود که تصور عمومی را در مورد آسانسور تغییر داد و باعث شد شهرهایی مانند شهر نیویورک از دهکده های گسترده به کلان شهرهای عمودی رشد کنند.

  عملکرد و نحوه کار آسانسور کششی

  طراحی و ساخت آسانسور های کششی سیم بکسل ها ( طناب ها ) که به کابین آسانسور و از طرف دیگر به وزنه های تعادل متصل هستند توسط موتور حرکت می کنند. 

  آسانسور کششی

  برای حرکت آسانسور ابتدا موتور با چرخش چرخ طناب های کابین را به سمت بالا و یا پایین حرکت می دهند و وزنه ها برای تعادل سازی کابین آسانسور مورد استفاده قرار می گیرد و به کاهش توان لازم برای حرکت آسانسور کمک به سزایی می کند.

  سرعت آسانسور کششی با توجه به اندازه موتور و اندازه شیار تعیین می شود. هرچه موتور و شیار بزرگتر باشد، آسانسور سریعتر خواهد بود. آسانسورهای کششی دنده ای معمولاً بین 200 تا 500 فوت در دقیقه سرعت دارند، در حالی که آسانسورهای کششی گیربکس می توانند به راحتی از 500 فریم در دقیقه با رکورد جهانی 4000 فریم در دقیقه فراتر بروند.

  انواع آسانسور کششی

  تکنولوژی آسانسور در طول سال ها تکامل یافته است، اما آسانسورهای کششی همچنان در صنعت ساختمان مرتبط هستند. منحصر به فرد بودن آسانسورهای کششی آنها را به ویژه برای ساختمان های متوسط تا بلند برجسته می کند. در ادامه به انواع آسانسورهای کششی خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

  مزایای آسانسورهای کششی چیست؟

  معایب آسانسور کششی

  جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید