آسانسور وینچی

  یکی از بهترین و پرکاربرد ترین آسانسور  موجود در سطح جهان آسانسور های وینچی است که با کیفیت منحصر به فرد خود توانسته اند رضایت کاربران خود را جلب کند این نوع از آسانسور ها که به اتاق متحرک مشهور است. برای آشانایی شما با آسانسور های وینچی در ادامه به نحوه عملکرد و مزایای این بالابرها اشاره حواهیم کرد با ما  در تی ام جی همراه باشید.

  نحوه عملکرد آسانسور های وینچی

  در این نوع از آسانسور ها موتور نقش اصلی را ایفا می کند. وینچ ها و بالابرها به گونه ای طراحی شده اند که بلند کردن/کشیدن سنگین را ایمن تر و آسان تر کنند. اگرچه شبیه به هم هستند، اما وینچ ها و بالابرها در واقع برای انجام کارهای کمی متفاوت طراحی شده اند. وینچ برای کشیدن بار به صورت افقی روی شیب کمی استفاده می شود، در حالی که از بالابر برای بلند کردن بار به صورت عمودی بر روی شیب های بیشتر از 45 درجه استفاده می شود. برای کاربران مهم است که تجهیزات مناسب را برای برنامه هایی که نیاز به بالا بردن یا کشیدن دارند انتخاب کنند.

  وینچ ها ابزارهای مکانیکی هستند که برای پیچیدن کابل به منظور ایجاد کشش کافی برای کشیدن یک جسم سنگین استفاده می شوند. وینچ های دستی به راحتی از یک محل کار به محل دیگر حمل می شوند و یک دستگاه خوش ساخت در صورت استفاده و نگهداری صحیح چندین دهه دوام خواهد آورد. بیشتر درام های وینچ از فولاد ساخته شده و برای ظرفیت بارگذاری خاص طراحی شده اند. به عنوان مثال، وینچ های دستی با یک کابل به دور یک درام طراحی شده اند. امروزه ده ها وینچ و وینچ بالابر در بازار وجود دارد، اما وینچ های صنعتی راه حلی هستند که به دنبال دستگاه کششی هستید که چندین دهه دوام داشته باشد. وینچ های صنعتی اغلب برای کاربردهای سنگین مانند بکسل کردن وسایل نقلیه یا قایق ها و… استفاده می شوند.

  انواع آسانسور های وینچی

  آسانسور های وینچ ها معمولاً برای کشیدن و بالابردن استفاده می شوند، امروزه گزینه های متعددی در بازار وجود دارد که برخی از آنها در واقع هر دو عملکرد را شامل می شوند. اینها همان چیزی است که صنعت از آن به عنوان بالابر وینچ یاد می کند.

  اجزای اصلی تشکیل دهنده بالابر های وینچی

  در این بالابر ها اجزایی مانند قاب و ورزنه های تعادل که در آسانسور های کششی موجود است در اسانسور های وینچی وجود ندارد.
  • موتور الکتریکی
  • زنجیر یا سیم بکسل
  • قرقره
  • قلاب
  • گیربکس
  • پایه های فولادی
  • ریل بالابر
  • جعبه

  ویژگی های آسانسور وینچی

  یکی از ویژگی‌های مهم و پرکاربرد بالابرهای وینچی این است که به راحتی در هر جایی که می‌خواهید می‌توانید نصب و راه‌اندازی کنید و محدودیت‌های بخصوصی در این بالابرها وجود ندارد. البته که باید خاطرنشان شود که باید احتیاط و امنیت کار را رعایت کنیم.

  به دلیل قوی بودن موتورهای وینچی، شما می‌توانید با خیال راحت هم بارهای سنگین و هم افراد مختلفی را جابجا کنید.

  مهم‌ترین ویژگی که آسانسورهای وینچی مقرون به صرفه و هزینه پایینی دارند، این است که کاربران زیادی برای حمل و نقل وسایل ساختمانی و بارهای سنگین در ساختمان‌سازی و کارگاهی از آن استفاده می‌کنند.

  آسانسور وینچی
  آسانسور وینچی

  شرایط استفاده از آسانسور های وینچی

  در این نوع بالابر باید کابل ها دارای ضخامت بیشتری باشد تا بتواند حجم بار سنگین را به دوش بکشد. شما برای تشخیص ظرفیت اسانسور می توانید به ضخامت کابل ها و حجم موتور توجه کنید. بالابر های وینچی به دلیل اینکه بیشتر در فضای باز نصب می شود و برای کار های سخت و سنگین استفاده می شود باید نکاتی را خاطر نشان شویم.

  • در موقع استفاده از بالابر وینچی مراقب باشید که در زیر آن کسی قرار نگیرد.
  • برای هدایت آسانسور از افراد با تجربه استفاده کنید
  • به ظرفیت آسانسور دقت کنید و بیشتر از حد مجاز آن استفاده نکنید.
  • به محل نصب آن دقت کنید و در جاهای سست نصب نکنید.
  • در جای همسطح نصب کنید.
  • اگر در فضای باز نصب کرده اید مراقب شرایط آب و هوایی باشید.

  موارد استفاده از آسانسور وینچ

  بالابر وینچ از نوعی قرقره که از یک محور چرخان و یک زنجیر یا طناب قوی و بادوام استفاده می‌کند که به انتهای آن نوعی قلاب متصل است که می‌تواند روی اشیاء خاصی قفل شود. این نوع آسانسور ها می توانند برای اهداف مختلف و در زمینه های مختلف تولید و عرضه شوند. انواع مختلفی از بالابرهای وینچ وجود دارد که از انواع طناب ها یا محورها استفاده می کنند، اما همه آنها برای تسهیل حرکت اجسام سنگین از طریق یک موتور اصلی، طراحی شده اند.

  در ساخت و ساز

  در ساخت و ساز، بالابر وینچ از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که زمان کار در یک پروژه ساختمانی را  می تواند  سرعت بخشد و کار به راحتی ضورت بگیرد. همچنین کارایی را افزایش می دهد زیرا می تواند اقلام را از طریق هوا به جای اینکه توسط افراد یا وسایل نقلیه زمینی حمل شود، منتقل می کند. بیشتر بالابرهای وینچی موتورهای نسبتاً قدرتمندی دارند که محورهای خود را می‌چرخانند و سیستم‌های قرقره‌ای بسیار قدرتمندی را برای آنها ایجاد می‌کند که در ناحیه‌ای که اجسام سنگین نیاز به جابجایی دارند مفید هستند. بالابر برای حمل وسایلی مانند تیرهای سازه ای، بارهای بتن یا مواد دیگر یا برای بلند کردن قسمت های خاصی از ساختمان در جای خود استفاده می شود.

  در کشتیرانی

  یکی از قوی ترین بالابرهای وینچ در قایق ها به ویژه شناورهای نیروی دریایی استفاده می شود. بالابرها همه کاره هستند و توسط موتورهای قدرتمند کار می کنند. در کشتی‌هایی که برای حمل کالا از طریق دریا استفاده می‌شوند، از آسانسور وینچ در اسکله برای بارگیری کالاها در کشتی به ترتیب صحیح استفاده می‌شود. در دریاهای آزاد، برخی از کشتی ها یک وینچ دارند که به یک لنگر متصل است که لنگر را به داخل یا خارج از آب پایین می آورد یا بالا می برد. این بالابر همچنین می تواند برای کشیدن سایر قایق هایی که آسیب دیده اند، دیگر نمی توانند دریانوردی کنند یا برق خود را از دست داده اند، استفاده شود.

  آسانسور های وینچی در تی ام جی

  بالابر های وینچی به دلیل کارایی بیشتری که در عرصه صنعت دارد مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است و برای سهولت در کار های خود از این آسانسورها استفاده می کنند. شما می توانید بهترین کیفیت و انواع آسانسور های وینچی را در تی ام جی انتخاب کنید و ازمینان کار را به ما بسپارید.

  برای ارتباط با تیم تی ام جی تماس بگیرید | 1553 2266 021

  جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید